Запит від податкової що потрібно знати

Більшість керівників та бухгалтерів підприємств хоча б один раз отримували запрошення з податкової інспекції (не плутати з викликами в податкову міліцію). Такі запрошення можуть приходити і простим громадянам, так як вони теж є платниками податків поряд з суб’єктами господарювання. Що потрібно знати посадовій особі підприємства або фізичній особі про запрошення в податкову?

Викликають в податкову інспекцію

Запрошують листом, а не в телефонному режимі Пункт 20.1.1. Податкового кодексу України передбачає наступний порядок «виклику» до податкової інспекції:

  • запрошуються платники податків або їх представники;
  • мета запрошень — перевірка правильності нарахування та своєчасності сплати податків, зборів, платежів, дотримання інших вимог законодавства (в рамках компетенції податкових органів);
  • Запрошення оформляється у вигляді письмового повідомлення із зазначенням підстави запрошення, дата і час відвідування податкового органу;
  • Письмові повідомлення надсилаються платнику податків рекомендованим листом не пізніше, ніж за 10 календарних днів до дня запрошення.

Платник податків не зобов’язаний з’являтися У представника підприємства або у платника податків громадянин має вибір: відвідувати податкову інспекцію чи проігнорувати лист. Закон не передбачає обов’язок з’являтися на запрошення. Тим більше, не передбачені санкції за неявку.

Як відповідати в податковій інспекції

Чи зобов’язаний платник податків давати пояснення по суті поставлених йому запитань, якщо він таки з’явився до податкової інспекції за запрошенням? Ні, не зобов’язаний. На відміну від процедури виклику і допиту свідка, передбаченої КПК, процедура «виклику» до податкової інспекції не деталізована. Якщо виходити з принципів, передбачених ст.ст.19, 63 Конституції України, платник податків не зобов’язаний відповідати на питання, давати пояснення, а тим більше — пописувати які-небудь документи. Тому якщо ви вирішили з’явитися до податкової інспекції за письмовою або навіть усному запрошенню, ви можете обмежитися тільки тим, що послухаєте податківців.

Чи може відмова від пояснень або неявка створити проблеми платнику податків?

Якщо податковий орган має намір отримати необхідні відомості в рамках своєї компетенції, то відмова взаємодіяти з ним на запрошення дає підставу для направлення обов’язкового письмового запиту, а в подальшому — для призначення позапланової перевірки. Тобто, необхідна інформація буде запитуватися податківцями іншими доступними їм способами.

Дивитись відеоконсультацію про запит від податкової


Советуем прочесть:

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.

Яндекс.Метрика