Закупівля вторинної сировини у населення та РРО

Підприємець на єдиному податку є платником ПДВ і відповідно до отриманої ліцензії займається заготівлею вторинної сировини (полімерні відходи). Які документи повинні оформлятися при закупівлі за готівковий розрахунок вторсировини у населення?

Використання РРО при закупівлі у населення

ВІДПОВІДЬ. Оформляти розрахунковий документ при видачі коштів у разі приймання від населення вторинної сировини (крім металобрухту) повинні підприємці, які не звільнені законодавством від застосування РРО або КОРО і РК. Що стосується підприємців-єдиноподатників фізичні особи, то вони мають право при розрахунках із споживачами не використовувати РРО, КОРО та РК (за винятком випадків, коли підприємець займається торгівлею підакцизними товарами). Тому при видачі готівки за отриману вторинну сировину підприємець-єдиноподатник може видавати розрахунковий документ, що засвідчує видачу коштів, у довільній формі.

Can with growing grass and trash for recycle

форма такого вида квитанции утверждена приказом ГНА Украины от 01.12.2000 г. № 614

Реквізитами такого документа будуть:

  • дані підприємця (П.І.Б., ідентифікаційний номер, серія і номер свідоцтва про державну реєстрацію)
  • дата і місце складання документа
  • найменування вторсировини
  • одиниця виміру або інша суттєва характеристика
  • кількість і ціна за одиницю, загальна сума

Відзначимо, що особи, які не звільнені від застосування РРО (КОРО та РК) при прийомі вторсировини (крім металобрухту), можуть видавати спрощені розрахункові квитанції № РК-2 за формою, наведеною в додатку 8 до Положення № 614. Підприємці на єдиному податку також можуть взяти даний документ як зразок для своїх довільних розрахункових документів.

Спрощена розрахункова квитанція складається з двох частин — корінця та відривної частини. Відривна частина спрощеної розрахункової квитанції повинна містити такі обов’язкові реквізити, як:

— серія та номер;

— Ідентифікаційний номер за ДРФО фізичної особи;

— Напис «Всього» на загальну вартість всіх послуг, сплачених при закупівлі вторсировини, за однією спрощеною розрахункової квитанції (тобто  Загальна сума виданих коштів).

У корінці спрощеної розрахункової квитанції можна не вказувати ідентифікаційний номер підприємця. Крім того, в бланк спрощеної розрахункової квитанції або корінець підприємець може додати й інші реквізити.


Советуем прочесть:

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.

Яндекс.Метрика