Чи потрібен РРО для терміналу

Чи потрібен нашому підприємству РРО, якщо ми торгуємо через термінали в інтернет магазині.

Юридична особа на загальній системі оподаткування торгує товарами народного споживання (побутова техніка) через інтернет магазин. Торгових точок підприємство не має. Розрахунок за товари відбувається тільки за безготівковим розрахунком. Підприємство орендує нежитлове приміщення під виставковий центр, в якому розташовані на вітринах зразки товарів, що продаються через інтернет магазин. Одночасно в цьому виставковому центрі покупці мають можливість забрати свій товар, який вже оплатили за безготівковим розрахунком. На підприємстві наказом затверджено положення про виставковий центр. Згідно з цим положенням, продаж товарів (або оплата товарів) у виставковому центрі покупцям не передбачена. Однак бувають випадки, коли покупець бажає придбати екземпляр товару. Чи має право підприємство поставити у виставковому центрі термінал, що б покупці мали можливість розрахуватися карткою, але при цьому не встановлювати РРО для терміналу, т.к. продаж товарів за готівковий розрахунок на нашому підприємстві не проводиться і не передбачений?
Відповідь: Згідно ст. 2 Закону України від 06.07.1995 р № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон про РРО) розрахункова операція — це, зокрема, приймання від покупця готівкових коштів , платіжних карт і т.п. за місцем реалізації товарів (послуг), у разі застосування банківської платіжної картки — оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця.
Тобто розрахунки за товари, які відбуваються у виставковому центрі за допомогою терміналу і банківських карт, підпадають під визначення розрахункової операції.
А якщо юридична особа — продавець проводить розрахункові операції, воно повинно застосовувати і реєстратор розрахункових операцій згідно зі ст. 3 Закону про РРО. Також потрібно буде виконувати і всі інші вимоги Закону про РРО, зокрема, ст. 3 цього закону.
Отже, вашому підприємству слід або відмовитися від прийому готівкових коштів або банківських карт для оплати виставкових зразків, або встановити термінал та РРО — з усіма витікаючими наслідками (звітність, відповідальність за порушення, перевірки тощо).

Можливість не використовувати РРО

Поряд з цим існують можливості для полегшення процесу безготівкової оплати товарів вашими покупцями, наприклад, ви можете укласти договір з будь-яким банком про зарахування готівкової виручки від покупців на ваші банківські рахунки. Це може бути банк, відділення якого знаходиться недалеко від виставкового центру. При цьому комісію банку за такі послуги оплачуватиме підприємство-продавець, а не платник-покупець.
Крім цього, багато банків надають власникам платіжних карт можливість здійснювати операції з картками через Інтернет. У виставковому центрі ви можете обладнати робоче місце з доступом до Інтернет, щоб покупці могли самостійно оплатити ваші товари через Інтернет безпосередньо у виставковому центрі.

Публікація з журналу «Дт Кт»


Советуем прочесть:

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.

Яндекс.Метрика