Реалізація товару платником єдиного податку 2-ї групи

Реалізація товару платником єдиного податку для підприємства на загальній системі оподаткування. Чи є така реалізація правомірною і які податкові наслідки для покупця і продавця?

Реалізація підприємству на загальній системі оподаткування

Пунктом 291.4 ПКУ передбачено, що друга група платників єдиного податку — це фізичні особи — підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та населенню, виробництво та продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства.
Таким чином, якщо Ви, як приватний підприємець 2 групи, реалізували товар юридичній особі на загальній системі оподаткування, то мали на це повне право, згідно з чинними норм ПКУ. Даний пункт ПКУ забороняє Вам тільки надавати послуги такої категорії платників.
В результаті даної господарської операції, Ви як платник єдиного податку, повинні включити суму отриманої виручки до бази оподаткування єдиним податком і зробити відповідний запис у книзі обліку доходів. Ваш покупець має право на витрати, на всю суму закупівлі у Вас товару (тобто, корегування об’єкта оподаткування податком на прибуток за операціями з придбання товарів у фізосіб-єдинників не проводиться). Нюанси можуть виникнути тільки у випадку, якщо юридична особа є платником ПДВ. Оскільки Ви не можете бути платником ПДВ, то при такому продажу у вас не виникнуть ПЗ з ПДВ, і, відповідно, у юридичної особи — покупця не виникне права на ПК з ПДВ. Звичайно, якщо юридична особа не є платником ПДВ, то ніяких незручностей у нього у зв’язку з такою закупівлею не виникне.


Советуем прочесть:

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.