Обмеження готівкових розрахунків до 50 тис грн можливе

Громадське обговорення на предмет зниження в Україні граничної суми готівкових розрахунків з 150 до 50 тис. грн. було завершено Національним банком 25 серпня 2015, і отримало підтримку, повідомила начальник управління інформації і громадських комунікацій НБУ Наталія Бондаренко.

Обмеження на готівку в Україні

Нагадаємо, що обмеження готівкових розрахунків було затверджено у вересні 2013. Влада вирішила поетапно переводити платежі в безготівковий режим, і не ризикнули відразу затвердити європейську вимогу — 1 тис. євро. Тому спочатку зупинилися на нормі в 150 тис. грн., Починаючи з якої українець повинен оплачувати придбання з карткового або поточного рахунку. Але з часом пообіцяли опускати планку.

«Найбільше проблем тоді виникло у покупців нерухомості, які не звикли вказувати в договорах купівлі-продажу реальну вартість квартир і будинків і платити за них в безготівковій формі. Люди звикли занижувати суми таких угод, щоб поменше платити податків »

— сказав« Вістям »радник голови правління Євробанку Василь Невмержицький.

Складнощі стали виникати і у покупців автомобілів, ювелірних прикрас, дорогої побутової техніки та інших дорогих активів, але вже іншої властивості. Як тільки до податківців почала стікатися банківська інформація (дані з касових апаратів торговців, які співвідносилися з рахунками конкретних осіб) про масштабні витрати людей, які отримують на папері мізерні доходи, вони стали задавати питання про походження грошей.

 

Зменшення обмеження до 50 тис грн готівки

Більшості ж українців 150-тисячне обмеження не торкнулося, оскільки вони рідко здійснювали великі покупки. У той же час вимога змусила торговців максимально оснастити свої торгові точки платіжними терміналами, чия кількість зараз перевищує 180 тис. Зниження граничної суми готівкових розрахунків до 50 тис. грн. торкнеться вже куди більше українців. І якщо не виллється в застосування непрямих методів з боку Державної фіскальної служби з усіма витікаючими наслідками (розслідуваннями походження коштів), може бути сприйнято суспільством досить спокійно.

«Люди звикають користуватися картами для розрахунків, і це можна робити у великій кількості точок — завдяки постійному розширенню мереж POS-терміналів. А коли вони категорично проти «світити» покупки, знаходять спосіб розбити проплати на частини і все одно здійснюють готівкові проплати »

— зазначив« Вістям »член правління Промінвестбанку Владислав Кравець.

Найпростіший спосіб: оформити кредит на велику покупку і гасити його щоденними платежами за тиждень-другий. З кожним роком обсяги безготівкових операцій за платіжними картками в грошовому еквіваленті ростуть мінімум на 30-40%. Частка всіх безготівкових розрахунків в Україні (за кількістю операцій) зараз становить близько 65%. Плани регулятора скорочувати частку готівки в економіці країни — це один з пунктів Комплексної програми розвитку фінансового сектора до 2020 р. Якщо в 2014 році, згідно неї, рівень готівки в економіці становив 18%, то в 2020 року цей показник прогнозується не вище 12%. У той же час рівень безготівкових платежів в локальній платіжній системі в 2020 році прогнозується не нижче 30%.


Советуем прочесть:

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.

Яндекс.Метрика