Діяльність на ринку і застосування РРО

Застосування РРО для платників єдиного податку

Починаючи з 2015р найактуальнішим питанням, для платників єдиного податку, стало питання про застосування касових апаратів в своїй діяльності.
В інтернеті на форумах, в періодичних виданнях, вже активно доводиться інформація, що застосовувати РРО при готівкових розрахунках зі своїми покупцями, платникам єдиного податку 3-ї групи зобов’язані з 1 липня 2015 року, а 2-ї групи — з 1 січня 2016 року.

Без змін залишили діяльність першу групу. ПКУ має пункт 296.10, який звільняє від застосування РРО підприємців, платників єдиного податку, якщо їх діяльність передбачена на ринку. Але ГФС України вирішила інакше. На запитання, якщо підприємець реалізує продукти харчування в своєму павільйоні, який розташований на території ринку.Ось яке пояснення з’явилося в ОИР (категорія 109.06).

Таким чином, при здійсненні діяльності на ринках фізичні особи — підприємці на єдиному податку другої та третьої групи не застосовують РРО, однак, якщо діяльність здійснюється у стаціонарних приміщеннях, розташованих на території ринку (магазини, павільйони, приміщення контейнерного типу) або ці приміщення здаються в оренду, то такі платники повинні застосовувати РРО.

Отже, податківці вважають, що у приміщеннях на необхідно встановлювати і працювати на РРО. З точки зору загальної «справедливості» їх вимога зрозуміла. Адже магазин на ринку нічим не відрізняється від інших магазинів, що належать підприємцям. Навіщо ж їм надавати пільги? Перша група в магазинах працювати не може, адже їм дозволена роздрібна торгівля виключно з торговельних місць на ринку, а магазини до таких не належать. Але якщо читати чітко пункти закону то ця позиція дуже сумнівна.

По-перше, в п. 296.10 ст. 296 ПКУ чітко зазначено, що платники єдиного податку при здійсненні діяльності на ринках не застосовують РРО. У ньому немає застережень щодо видів діяльності, місць торгівлі та ін. Значить, ця норма повинна поширюватися на будь-яку діяльність на території ринку.
І якщо податківці з цим не згодні, їм необхідно ініціювати внесення змін до п. 296.10 ПКУ, а не притягувати за вуха різні нормативні акти, що не мають до цього питання ніякого відношення. Яке відношення до питання застосування РРО мають Ветеринарно-санітарні правила для ринків, затверджені наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 04.06.96 р № 23? Цей документ регулює санітарні вимоги до території, обладнання, торговельно-технологічного устаткування, інвентарю, утримання ринків, продажу продукції, а також обов’язки дирекції ринків по їх змісту (про що прямо в ньому і сказано). Питання застосування або незастосування касових апаратів він не регулює. Більше того, п. 2.1 Ветеринарно-санітарних правил, на який посилаються податківці, тільки підтверджує, що в торговельній зоні ринку можуть розташовуватися підприємства з продажу продовольчих та промислових товарів, громадського харчування та побутового обслуговування. Значить, діяльність магазинчиків, кафе, ательє та перукарень теж вписується в здійснення діяльності на ринках.

Як оскаржити позицію податківців із застосування РРО на ринках

А от визначення ринків, наведене податківцями з Правил торгівлі на ринках, може для єдинників послужити додатковим аргументом у захисті своїх прав працювати на ринку без РРО. Так, ринок — це суб’єкт, створений на спеціально відведеному для цього земельній ділянці. Тобто територія ринку має чіткі межі, зазначені в правовстановлюючих документах на нього. Значить, і діяльність підприємця в межах території ринку є діяльністю на ринку.
Крім того, згідно п. 10 Правил торгівлі на ринках для потреб і зручності продавців і покупців на території ринку можуть відкриватися магазини, підприємства громадського харчування, побутового обслуговування, телефонного зв’язку, каси продажу квитків на транспорт, готелі.
Мабуть, аргументів достатньо для того, щоб єдинники другої і третьої групи мали право не встановлювати РРО на ринку і при необхідності відстояти своє право в судах. Причому можна діяти і на упередження. Вже зараз звернутися до вашої місцевої податкової інспекції за індивідуальною податковою консультацією з питання використання в діяльності норм п. 296.10 ст. 296 ПКУ в частині здійснення діяльності на ринку без застосування РРО. І в разі отримання несприятливої консультації оскаржити її в суді.


Советуем прочесть:

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

8 комментариев к записи “Діяльність на ринку і застосування РРО”

 1. nikolaykutsv:

  ЧП на едином налоге вторая группа поставили обязаловкой,основная деятельность услуги прачечной без наёмной рабочей силы и сдаётся часть помещения (50 м кв в аренду другому ЧП), должен ли я ставить кассовый аппарат( раньше была первая группа но из за аренды назначили вторую группу) с ув Николай.

  • admin:

   Если ваша деятельность подходит под описанные услуги в п.11 Постановления http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1336-2000-%D0%BF то можете использовать расчетные квитанции без применения РРО. При этом переведите оплату за аренду взносом на ваш расчетный счет (откройте в банке). Не целесообразно будет из-за одного платежа в месяц покупать кассовый аппарат.

 2. misan:

  Добрый день, я на едином налоге 2-я группа веду торговлю зоотоварами на рынке с арендованного киоска , киоск принадлежит рынку, нужно ли мне ставить кассовый аппарат?

  • admin:

   Да, с 01.01.2016
   не применяется РРО если —
   3. Роздрібна торгівля на ринках, ярмарках (за винятком
   розташованих на їх території магазинів, кіосків, палаток,
   павільйонів, приміщень контейнерного типу).

 3. Helena:

  Гаражный кооператив,принимаем в кассу годовые членские взносы, как быть? нужен ли кассовый аппарат?

 4. Alena_Vadimovna:

  2я группа единый налог,торговля. РРО нужно использовать на все товары или только при продаже пива?Заранее спасибо.

  • admin:

   Вторая группа использует РРО с 01/01/2016г на все виды реализуемых товаров (Закон о РРО). С 01/07/2015г пиво приравнивается к лицензионной продукции — соответственно реализация должна проходить через кассовый аппарат (Закон о производстве и реализации ЛВИ). Это противоречие двух законов не решено. Думаю, налоговики будут требовать от вас установить РРО при оформлении лицензии.
   Если вы решились устанавливать РРО то обязательно проводить через него реализацию пива…остальной товар по вашему усмотрению… до 01/01/2016г

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.

Яндекс.Метрика